تبلیغات
سرور اختصاصی
خرید vpn مدل های لباس و آموزش آشپزی - بستنی

مدل های لباس و آموزش آشپزی

مدل های لباس زنانه و دخترانه

جمعه 17 مهر 1388

بستنی

نویسنده: payam eshghy   طبقه بندی: انواع بستنی، 

مواد لازم : 
شیر هموژنیزه 0.5 لیتر
شكر 4 قاشق سوپخوری
زرده تخم مرغ 4 عدد

بستنی

طرز تهیه :

برای تهیه بستنی , اصولا از دستگاهای مخصوص بستنی زنی استفاه می شود . با كمك این دستگاه ها بستنی راحت و بهتر تهیه می شود . ولی داخل یخچال و فریزرهای معمولی هم می توان به طور ساده بستنی تهیه كرد .
نكته مهم در تهیه بستنی در یخچال این است كه بستنی را بعد از كمی بسته شدن بهم زده و مجددا در یخچال بگذارید. این عمل را دو سه بار تكرار كنید تا از یخ زدن و سفت شدن بستنی جلوگیری شود.
در صورت استفاده از دستگاه های مخصوص , احتیاج به هم زدن بستنی نداریم و دستگاه هنگام كار كردن عمل به هم زدن را خود به خود انجام می دهد .
بستنی را میتوان با انواع آب میوه های صاف شده از قبیل آب طالبی , آب انگور , آب آلبالو و آب توت فرنگی تهیه كرد
.
برای دو لیوان آب میوه شیرین دو قاشق سوپ خوری شكر و برای دو لیوان آب میوه ترش , از 4 تا 5 قاشق سوپ خوری شكر در آب میوه می ریزیم , برای حل شدن شكر در آب میوه آن را كمی گرم می كنیم و بعد از صافی رد میكنیم و ظرف می ریزیم , ظرف را در قسمت جایخی می گذاریم و مثل سایر بستنی ها كمی كه بسته شد آن را به هم می زنیم و دوباره در یخچال می گذاریم . این عمل را دو تا سه دفعه تكرار می كنیم . باید توجه داشت كه شكر بستنی ها را از مقدار تعیین شده نباید زیادتر كرد . زیرا هر قدر شكر بستنی زیادتر شود , دیرتر می بندد . اگر شكر خیلی زیاد شود , بستنی اصلا بسته نمی شود .
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست

آمار وبلاگ